Tvari gamyba: žiedinės ekonomikos vaidmuo „Bio-Circle”

  • Tvari gamyba: žiedinės ekonomikos vaidmuo „Bio-Circle”

    Žiedinė ekonomika pramonėje tampa vis svarbesnė, nes susiduriama su dideliais iššūkiais: žaliavų trūkumu, aplinkos tarša ir didėjančiomis sąnaudomis. Tai reikalauja inovatyvių sprendimų, siekiant sukurti efektyvius gamybos procesus. Vienas iš šių problemų sprendimų yra žiedinė ekonomika, kuri orientuojasi į išteklių taupymą ir efektyvų jų naudojimą. Bet kas iš tiesų slypi už žiedinės ekonomikos sąvokos ir kokią naudą šis verslo modelis gali suteikti įmonėms? 

    Šiame straipsnyje pateikiame novatoriškas strategijas ir koncepcijas, kaip įmonės gali ne tik sumažinti poveikį aplinkai, bet ir gauti ekonominės naudos. 

    Žiedinės Ekonomikos principai ir galimybės

    Žiedinė ekonomika siekia, kad produktai ir žaliavos būtų naudojami kuo ilgiau. Tai reiškia, kad atliekos turi būti mažinamos per esamų produktų pakartotinį naudojimą ir taisymą. Jei tai tampa nebeįmanoma, produktai yra skaidomi į pradinius komponentus, kad jie galėtų būti perdirbti ir vėl panaudoti. Žiedinė ekonomika stengiasi teikti pirmenybę atliekų vengimui ir esamų produktų pakartotiniam naudojimui, o ne perdirbimui. 

    Privalumai:

    • Aplinkos apsauga: pakartotinai naudojant ir perdirbant gaminius lėčiau naudojami gamtos ištekliai, taupomi resursai ir mažinamos šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos.
    • Žaliavų taupymas: pakartotinis naudojimas, taisymas ir perdirbimas sumažina žaliavų gavybą iki minimumo, mažina priklausomybę nuo importo ir žaliavų kainų svyravimus.
    • Konkurencingumo didinimas: žiedinė ekonomika padeda didinti konkurencingumą ir ekonomikos augimą, kartu kuriant naujas darbo vietas.
    • Aukštesnė produktų kokybė: vartotojai gauna kokybiškesnius ir novatoriškesnius produktus, ilgainiui sutaupydami pinigų. 

    EU veiksmų planai Žiedinei Ekonomikai

    Europos Sąjunga siekia įgyvendinti žiedinę ekonomiką naudodama įvairius veiksmų planus, tokius kaip teisė į remontą ar privalomi tikslai dėl medžiagų naudojimo ir suvartojimo. 

    • Teisė į Remontą: Ši iniciatyva siekia užtikrinti, kad vartotojai turėtų teisę remontuoti savo produktus, vietoje to, kad juos išmestų ir pirktų naujus. Tai skatina ilgesnį produktų tarnavimo laiką ir mažina atliekų kiekį.
    • Efektyvus išteklių naudojimas ir žiedinė ekonomika: Europos Sąjunga nustato konkrečius tikslus, kaip medžiagos turėtų būti naudojamos ir suvartojamos, siekiant užtikrinti jų efektyvų ir tvarų naudojimą. Tai padeda sumažinti išteklių švaistymą ir skatinti jų pakartotinį naudojimą bei perdirbimą.

    Šie veiksmų planai yra dalis platesnės ES strategijos, kuria siekiama sumažinti poveikį aplinkai, skatinti tvarų augimą ir kurti naujas darbo vietas, taip pat didinti ES ekonomikos konkurencingumą pasaulinėje rinkoje. 

    „Bio-Circle“ įmonės pavyzdys: vertės grandinės ir žiedinės ekonomikos analizė „Bio-Circle” įmonėje

    „Bio-Circle” gaminami valikliai ir valymo sistemos puikiai tinka žiedinei ekonomikai. Naudojame augalinės kilmės paviršinio aktyvumo medžiagas, kurios yra labai biologiškai skaidžios, ir išteklius iš atsinaujinančių žaliavų. Mūsų valikliai tarnauja ilgiau nei įprastiniai, todėl medžiagos naudojamos maksimaliai ilgai, o gamtinių išteklių poreikis sumažėja iki minimumo. Be to, „Bio-Circle” įrenginiai sukurti taip, kad būtų patvarūs ir lengvai taisomi, užtikrinant ilgaamžiškumą ir sumažinant atliekų kiekį. 

    „Bio-Circle” valiklių buteliukai yra tvarus sprendimas, nes juos galima ne išmesti, o pakartotinai pripildyti. Naudojant pakartotinio užpildymo buteliukus, pavyzdžiui, „Air Force“, sutaupoma apie 2140 g plastiko, tai yra maždaug 70 %. Be to, šiuos buteliukus galima naudoti ilgą laiką, taip dar labiau prisidedant prie atliekų mažinimo ir išteklių tausojimo. 

    Žiediškumas atsispindi ir mūsų valymo priemonėse. Naudojant mikroorganizmus ir veiksmingą valymo technologiją, „Bio-Circle“ įrenginiai patys veikia kaip ciklas. Mikroorganizmai per dieną suskaido iki 0,5 litro alyvos, o valymo terpė pasižymi demulsifikuojančiomis savybėmis, užtikrinančiomis ilgą valiklio tarnavimo laiką.

    PROLAQ sistemos yra panašios į „Bio-Circle“ plovimo voneles. Pašalinti dažai nusėda, todėl dažų likučiai kaupiasi plovimo priemonės dugne. Tuo pat metu valiklis, filtruodamasis, valo pats save, todėl jo tarnavimo laikas yra ilgas. 

    Be to, „Bio-Circle“ naudoja modulinius komponentus, kurie yra standartizuoti ir gali būti montuojami įvairiose sistemose. Dėl to šiuos komponentus lengviau pakeisti ir pakartotinai naudoti. Vienas iš pavyzdžių yra valdymo blokas, naudojamas įvairiose rankinio valymo sistemose. 

    Savo gaminiais ir paslaugomis aktyviai prisidedame prie žiediškumo, užtikrindami vertės išlaikymą ir ilgaamžiškumą. „Bio-Circle” komanda konsultuoja klientus geriausiu įmanomu būdu, kad būtų naudojama tik tiek išteklių, kiek reikia. 

    Išvada

    Žiedinė ekonomika teikia tiek ekologinę, tiek ekonominę naudą ir yra tvarus pramonės ekonomikos modelis. Perpardavimas, pakartotinis naudojimas, atnaujinimas ir perdirbimas užtikrina ilgą gaminio tarnavimo laiką ir leidžia sutaupyti medžiagų. Tai padeda įmonėms didinti savo konkurencingumą ir mažinti išlaidas naujoms žaliavoms. Naudodama patvarias, lengvai remontuojamas ir išteklius taupančias valymo sistemas, „Bio-Circle“ jau demonstruoja, kaip praktiškai įgyvendinti žiedines strategijas. 

     


     

  • Prenumeruok ir laimėk